Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Vaccinarea covid-19 si miocardita
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Salutare la toata lumea, membrii sau vizitatori,
Deschid un subiect zic eu de actualitate referitor la vaccinarea covid-19 si miocardita, boala a muschiului inimii care poate aparea ca efect advers la vaccin.
Sunt vaccinat cu Pfizer, la prima doza nu am avut nimic, la rapel care a fost acum cateva zile nu a mai fost la fel de bine ca prima data, am avut a doua zi dupa rapel o stare de ma dureau oasele, ceva febra pana in 38 si o stare de rau asa ca la gripa, am luat paracetamol iar astazi a doua zi am fost mai bine.
Acum intervine sindromul PPC ( pitici pe creier) si ma tot gandesc la miocardita asta care poate sa apara,
Au mai fost persoane care au avut probleme dupa vaccinare ceva mai complicate ?
Miocardita asta poate sa apara asa la persoane sanatoase?
Cum se manifesta si care sunt simptomele?
Eu nu am decat unele probleme cu aritmii si extrasistole, iau tratament dar unul minor.
Am tot gasit pe internet articole referitoare la "vaccinarea Pfizer si miocardita " dar vroiam ceva pareri de la alte persoane care au avut asa ceva ( sau care au PPC ca mine).
Buna Paul si eu am facut rapelul cu Pfizer a doua zi de Pasti ,dar in afara de o moleseala si ceva extrasistole care au durat 3 zile ,dupa care au disparut ,acuma depinde si de psihicu fiecaruia si cat de rezistenta organismului ,eu zic ca miocardita nu poate sa apara dupa vaccin ,gandeste fiecare cum vrea .Mai lasa PPC -urile si gandeste pozitiv ,ca va fi bine ...
URL de referinţă