Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: O problema mare in legatura cu somnul, va rog ajutati-ma!
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua, am si eu o problema mare cu somnul si nu stiu ce sa ma mai fac.
Am 33 de ani, de 1 an de zile am avut un soc din cauza copilului si de atunci nu mai pot sa dorm deloc, maxim 3 ore pe noapte, e un cosmar, nu mai pot in situatia aceasta.
La inceput mi s-a prescris de doamna psihiatru seroxat cu xanax 0,5mg fara nici un efect,dupa aceea mi-a crescut doza de xanax la 1mg, la fel, aceeasi problema, fara nici un efect,in ultima perioada am ajuns sa iau vreo 6 pastile de xanax de 1mg si tot cam atatea de diazepam de 10mg, insa eu tot nu pot sa dorm, am combinat si asta cu alcool din cauza stresului si a starii de nervi pe care o am pentru ca m-am saturat sa dorm 3 ore pe noapte si a doua zi la munca sa fiu o leguma.
Deci practic iau cam 6mg xanax dintr-o singura inghitutura + 60mg de diazepam, am mai incercat si gerodorm 40mg, le-am combinat pe toate, v-am spus am combinat toate acestea si cu o bere sau doua, tot am zis ca pot dormi.
Am ajuns sa ma indop cu aceste pastile si sa nu-si faca nici un efect.
Va rog frumos sa ma ajutati, nu exista o pastila tare care sa te poata adormi?
M-am saturat sa fiu o leguma la munca din cauza lipsei de somn, va rog ajutati-ma!
URL de referinţă