Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Durere in bratul stang
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua! De 2 zile simt o durere în bratul stang, mult spus durere, mai mult un disconfort, adica e ok de suportat, nu am probleme, dar ma îngrijorează sa nu fie de la inima, pentru ca am avut tahicardie acum o luna, si m-am speriat. De asemenea ma doare si partea stanga din spate, umarul drept si partea de sub pectoralul drept. La mana stanga se întâmplă sa simt furnicaturi in buricul degetelor inelar si mic. De obicei ma doare cand ma gândesc, daca fac o acțiune, ceva, dau uitarii si nu se mai prezintă durerea. Durerea provine din cot, din partea interioara a cotului, la tendonul acela, durerea nu este generala, se situează in părți diferite, ba in umar, ba in încheietura, ba in mana. Am înțeles ca e posibilitatea sa fi răcit, in dreptul inimii nu simt nimic, tensiunea e buna, pulsul e bun, am făcut si un EKG acum o luna si inima este sănătoasă. Dar oarecum tot ma sperii la aceste lucruri. Mentionez ca stau destul de mult pe mana stanga cand ma pun in pat, stau pe cot, si e presiune si pe cot si pe umar. De asemenea mai simt din cand in cand furnicaturi. Menționez ca am 19 ani.
P. S. : Am câteodată spasme musculare in diferite zone
Pai nu mai dormi si nu mai sta atat pe partea stanga! E extrem de probabil sa fi produs o leziune prin compresie a unui fascicol nervos. Fa si niste analize (ionograma) pentru a vedea cum stai cu principalele minerale. Ar fi bine sa verifici si nivelele vit. B12 si 25OH-vit. D
(25-01-2021 09:13 PM)SoulHealer a scris: [ -> ]Pai nu mai dormi si nu mai sta atat pe partea stanga! E extrem de probabil sa fi produs o leziune prin compresie a unui fascicol nervos. Fa si niste analize (ionograma) pentru a vedea cum stai cu principalele minerale. Ar fi bine sa verifici si nivelele vit. B12 si 25OH-vit. D

Nu prea mai dorm pe partea mainii stangi, dar ma rezem de ea, ma speram mai mult sa nu fie de la inima, ca simțeam furnicaturi pe partea superioara a mainii
URL de referinţă