Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: stent pt arteriopatie obliteranta
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua.Am rugamintea daca ma puteti indruma cum pot obtine un stent prin Casa de Sanatate pt mama care are arteriopatie obliteranta si i-au recomandat medicii de la Targu-Mures implantarea unui stent pe piciorul stang.
Va multumesc anticipat!
Cam greu spre imposibil. Spitalul ar trebui sa aiba asa ceva din banii alocati, daca nu nu iti fa prea multe iluzii ca o sa vezi suport de la Casa de Sanatate (care, din cate am auzit, in curand ar fi preconizat sa dea faliment). Sunt extrem de multi pacienti anual (vorbesc la nivel de cateva mii sau chiar zeci de mii) care au nevoie de diverse dispozitive implantabile si pe care spitalele nu pot sa le ofere. Crezi ca are Casa vreo dispozitie sa ii ajute in vreun fel?
Dar sa nu uitam sa ne platim asigurarea de sanatate.
I love Romania!
Dobcosnic, din pacate cred ca ARM-MED are dreptate, nu e cazul sa-ti faci iluzii ca vreun for din sanatate va va ajuta azi, cind situatia este infinit mai rea decit in 2010. In anul pomenit, eram internata la Floreasca si o colega avea nevoie de 2 stenturi pentru picioare innegrite si ultradureroase, pasul urmator fiind amputarea.
A umblat familia NAUCITA pina a reusit sa le cumpere cu suma de 120 milioane lei. Va doresc bafta cit cuprinde sa puteti rezolva problema si sanatate mamei !
Buna ziua,
Pentru alte persoane care au aceeasi problema ca mama, adica arteriopatie obliteranta, as vrea sa va spun ca medicii de la Targu Mures sunt deosebiti.I-au montat nu unul, ci doua stenturi pe piciorul stang, amandoua suportate de Casa de sanatate.Multumiri din suflet pentru d-nul doctor Capilna Radu si conf. dr. Tilea Ioan!
Mare noroc ati avut si ma bucur din tot sufletul!
Ce pacat ca la noi trebuie sa tina de noroc un lucru ce, de fapt, ar fi un drept legitim la sanatate al unui om aflat la mare ananghie !
Sanatate multa mamei si sa-i priasca stenturile!
URL de referinţă