Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Unde pot gasi Tergynan ovule?
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Acum ceva timp am fost diagnosticata cu vaginita si mi s-a prescris Tergynan ovule.Am cautat pe la mai multe farmacii dar mi s-a spus ca nu se mai gaseste pe piata.Este adevarat?Imi puteti spune va rog o farmacie de unde pot cumpara aceste ovule?
Buna Raluca ! Am citeva sugestii de farmacii pentru tine, dar din pacate numai daca esti bucuresteanca:
- Farmacia Chrisia, pe Dorobanti, sensul spre Liceul Caragiale, partea stinga, putin mai sus de intretaierea Dorobanti-Sos. Stefan cel Mare;
- o farmacie pe Calea Victoriei, in apropiere de Piata Victoriei, in zona numarului 145-147;
- farmacia de la Piatra Morii, capatul din Damaroaia al autobuzului 331(non stop);
In aceste trei locuri am gasit intotdeauna cele mai tifnoase medicamente, despre care mi se spusese in alte locuri ca nici n-au auzit de existenta lor !
Ar mai fi de intrebat la o farmacie Dona, respectiv Helpnet, si chiar daca nu au in incinta doctoria ceruta sint amabili si dispusi sa caute in toata reteau si sa ti-o comande (asa ma descurc eu la Dona cu un spray inhalant de un anumit dozaj care se gaseste foarte rar).
Sanatate si bafta la cautat !
URL de referinţă