Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Sfaturi importante
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna dimineata . Ma numesc George Neacsu , am 57 de ani si sant din Bucuresti . Ma adresez la Dvs pentru a-mi oferi un SFAT sau o PARERE importanta . In urma cu circa 4 ani am fost depistat cu Carcinom Scuamos parotid stang [ am avut langa urechea stanga o umflatura cat o portocala ] . am urmat 24 de sedinte de Radio si 12 sedinte de Chimio la Clinica Neolife . In urma cu circa 3 luni in acelasi loc mi-a aparut o tumoare urata , care vad ca incepe sa creasca , supureaza un lichid urat mirositor si este FOARTE vascularizata , daca ma spal pe fata si ating doar un pic incepe sa sangereze !!! CE POT FACE SAU CE SFAT IMI PUTE-TI DA , VA ROG ???? Radio nu mai pot face iar de operat nici vorba ca este o zona foarte vascularizata !! Ce ma sfatuiti , VA ROG ???? Cu stima .
Sa luati legatura cu un chirurg ORL pentru a va sfatui ce trebuie facut. Rezectia chirurgicala ar fi trebuit sa preceada sedintele de radioterapie. Trebuie stadializat gradul afectarii locoregionale si in functie de rezultat decis tratamentul.
URL de referinţă