Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: terapie pe baza de camp magnetic mobil*
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Tehnologia de furnizare a sanatatii si vitalitatii prin stimularea rezonantei magnetice. Cunostintele vechi si inovative ale medicine naturiste si cele mai moderne tehnologii ajuta organismul sa-si activeze puterile curative. Campul magnetic exista pretutindeni in jur si in noi insine,magnetismul este una din fortele naturii ,fara de care plantele, animalele sau fiintele umane nu ar putea trai.
MAS, fenomenul natural al magnetismului pentru a echilibra corpul si sufletul, pentru a imbunatati vitalitatea si a pastra sanatatea, MAS poate fi folosit pentru mentinerea sanatatii, relaxare si activitatile de ajutare a personalului medical.
MAS - are o colaborare apropriata cu certatatorii si doctorii de peste tot in lume. MAS produce un camp magnetic ce ajuta organismul in mentinerea sanatatii.
Va recomand http://WWW.MULTICLAR.RO pentru mai multe informatii referitoare la noile produse pe baza de camp magnetic-noua inovatie de tratament pe baza de camp magnetic pulsatoriu mobil .
Acest camp magnetic este bun si pentru articulatii?
Sub tratament cu camp magnetic s-a produs o inlaturare a durerii la peste 75% din cei testati.Pentru mai multe referinte (afectiuni) si teste (studii) intrati va rog pe siteul http://WWW.MULTICLAR.RO la sectiunea REFERINTE unde puteti gasi studiile facute de catre noi cu privire la acest tratament.
Multumesc pentru raspuns, am sa ma uit cu mai multa atentie.

Ideea e ca am avut tendinita la ambele coate, am facut fizioterapie, mi-am luat niste suplimente adecvate de minerale si vitamine si acum nu prea mai am probleme. Singura problema e ca atunci cand nu mai fac sport sau miscare mai mult de o saptamana apare o tensiune in coate.
Sunt un pic ingrijorat de tensiunea pe care o simt cand nu prea fac miscare. Acelasi lucru il simt si la incheietura mainii drepte, cand trece o perioada mare de inactivitate (2,3 saptamani), apare o durere destul de stanjenitoare in articulatie. Mai ales ca articulatia sta destul de mult imobila cand folosesc mouse-ul. Cand am avut repausul impus de tendinita de vreo 3 luni, aproape ca nu mai ma puteam sprijini in mana respectiva, atat de mare era durerea in incheietura. Cum am inceput din nou sa fac miscare, sport, a trecut.
E ca si cum as fi condamnat sa fac sport, ceea ce nu e neaparat rau. happy

Am sa ma uit pe site la studiile respective.
URL de referinţă