Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Probleme inghitire
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua , ma doare in piept in partea dreapta dupa ce inghit dupa ce beau apa chiar si cand inghit in sec , am fost la doctorul de familie si mi-a dat sa iau un antibiotic dar degeaba tot aceasi durere o am. Vreau sa va spun ca inainte am luat aproape o luna doxacilina si ranitidina pentru un tratament pentru acnee de la medicul dermatolog , poate sa fie de la medicamente aceasta durere ? Multumesc anticipat !
Nu prea inteleg de ce prescriu medicii antibiotice fara sa faca investigatiile necesare! Mai ales medicul dermatolog. S-a depistat stafiloc? S-a facut antibiograma pentru a vedea la ce antibiotic este sensibil? Un tratament de o luna de zile este foarte mult. Ai mai avut probleme legate de refluxul gastroesofagian? Pentru ca altfel nu vad rostul ranitidinei. Trebuie sa mergi la un control, la gastroenterolog. Poate va fi necesara o endoscopie lamuritoare, pentru a elimina o posibila cauza a durerilor ce insotesc deglutitia.
Sanatate
Nu am mai avut probleme din acestea este prima oara . Si parca am ceva blocat in gat nu stiu m-am gandit sa merg la ORL .
Poti sa incepi cu un consult la ORL, dar ai precizat ca durerea e in piept in dreapta nu in gat!
Am spus ca ma doare cand inghit dupa cateva secunde in piept in dreapta dar simt parca as avea ceva blocat si in gat , durerea s-a mai ameliorat de ieri si nu ma mai doare asa tare , am luat ospen
URL de referinţă