Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Dureri abdominale
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna seara, am o mare problema si nu mai stiu unde sa ma duc si ce sa fac, in urma cu 20 de ani am o avut o interventie chirurgicala pe abdomen si zona pelviana, pelviperitonita, de atunci am mai avut o interventie de scoatere a apendicului si doua intrventii laparoscopice de inlaturare a aderentelor, ultima interventie laparoscopica fiind in ianuarie 2015. dupa operatie nu m-am simtit bine ba dimpotriva tot mai rau, dureri mai intense de lunga durata. vreau sa mentionez ca ultima interventie a fost in Londra, anul acesta in august am fost in Romania la o clinica privata care tot asa mi-a dat antiinflamatoare si antispastice, tot timpul am dureri cateodata mai intense, cateodata nu, am fost si la urgente cand durerile sunt prea mari dar degeaba , m-au lasat acasa cu paracetamol si codeina NU MAI POT, si acum am dureri f mari si de o zi m-au lasat acasa din spital, va rog din suflet un sfat o clinica, un doctor nu mai pot trai cu durerile astea, tin regim alimentar, nu fac efort, ma imbrac bine tot timpul, iau antispastice antinflamatoare alternativ de prevenire, ca asa mi-a prescris, dar nu merge. mentionez ca am fost la diferiti medici si in romania si in anglia si toti ma trimit de la unul la altul, daca ma duc la gyne ma trimit la chirurg, daca ma duc la chirurg ma trimit la gyne, nu mai stiu unde sa ma duc si ce sa fac, va rog frumos
E nevoie de un CT abdominal cu substanta de contrast pentru a vedea cum se prezinta zona pelviana. In general interventiile chirurgicale afecteaza nervii locali. Inclin sa cred ca e vorba de o problema neurologica, dar trebuie investigata cauza.
Sanatate
URL de referinţă