Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Corlentor 5 mg
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua ,in urma cu o luna am inceput sa iau Corlentor 5 mg ,2/zi , prescris de un medic aritmolog ,am avut pus un holter ekg 24 ore ,dar mi s-a spus ca nu am absolut nimic la inima si ca ar fi neuro vegetativ ,ideea este ca am facut de curand analize si mi-a esit o mare lipsa de vitamina D ,de cand iau Corlentor am dureri mai mari in piept ,in ceafa ,palpitatii dupa ce le iau ,medicul mi-a spus sa nu le opresc 3 luni ,dar nu stiu cum sa fac ,va rog daca se poate sa ma ajutati cu un sfat .
Cum se manifesta acele dureri in piept ? Ce alte simptome mai ai ? Ti-a s-a spus ca suferi de angina pectorala stabila si intoleranta la beta-blocanti ?
(08-04-2016 08:34 PM)Zephir a scris: [ -> ]Cum se manifesta acele dureri in piept ? Ce alte simptome mai ai ? Ti-a s-a spus ca suferi de angina pectorala stabila si intoleranta la beta-blocanti ?

Ca niste arsuri ,mi s-a spus ca am probleme neuro vegetative si ca nu am nevoie de medic cardiolog ,
Mi-a dat Corlentor pentru 3 luni apoi sa revin la control .
Ca niste arsuri ? Asta este tot ? Singurul simptom pe care il manifesta organismul dvs ? Corlentor este un medicament care tine sub control angina pectorala stabila, o boala a inimii.
Am arsuri ,am niste intepaturi ,si o presiune pe piept.
Tratamentul este dat de un medic aritmolog dupa un holter ekg.

Si am palpitatii zilnic ,pulsul ajunge la 157 bpm

Si cam la 12 ore cand se apropie ora sa-l iau ,inima incepe sa-mi bata mai tare ,si incep si niste intepaturi
Am luat si beta blocant de 100 cred si nu m-am simtit bine de la el ,asta a fost inaintea Corlentorului ,pentri ca medicul initial a vrut sa-mi dea Corlentor ,beta blacant ,aspacardin si seara inca o daca Corlentor 2,5 ,numai ca eu i-am spsu ca nu am reactionar bine la veta blocant si atunci a ramas doar corlentor 10 mg si aspacardin .+calciu
URL de referinţă