Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Avelox 400mg
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua.
Am fost acum 2-3 zile la medicul de familie cu o durere de gat destul de suparatoare. M-a consultat, dupa care mi-a dat o reteta cu 3 medicamente (singurul pe care mi-l aduc aminte este Eurespal) + antibiotic Avelox 400mg. Nu mi s-a spus exact ce am sau daca e grav. Problema este ca am citit multe pareri pe un forum si sincer m-au speriat. De la ameteli puternice si stari de voma, pana la schimbarea ritmului cardiac, majoritatea ajungand la urgente. Foarte multe persoane spuneau ca nu si-au revenit complet nici dupa cateva zile sau chiar luni. In afara de o singura persoana, toti recomandau evitarea acestui antibiotic. Pentru mine suna destul de absurd, dar asta am citit. In timpul zilei durerea e foarte vaga, dar seara ma doare destul de tare la inghitit si incep sa tusesc. Nu am facut febra, nimic altceva. Personal, mi se pare foarte puternic, raportandu-ma la ce am eu. Insa nu stiu ce alt medicament as putea lua.
Ar trebui sa consulti si un ORL-ist. Isi poate da mai usor seama daca e nevoie sau nu de antibiotic si poate sa-ti prescrie unul folosit in mod curent, care nu are atatea reactii adverse.
Sanatate
Voi incerca si varianta asta. Multumesc!
URL de referinţă