Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: febra mare 42
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
copil de 3 ani sinuzita are febra mare 42 deja fata este cenusie un sfat ceva va rog?
Mergeti la un medic sau chemati salvarea pentru o evaluare a situatiei, mai ales daca febra nu cedeaza la supozitoare antitermice.
Sanatate
(09-02-2015 07:25 PM)SoulHealer a scris: [ -> ]Mergeti la un medic sau chemati salvarea pentru o evaluare a situatiei, mai ales daca febra nu cedeaza la supozitoare antitermice.
Sanatate

am chemat salvarea m-a internat cu el,acum i-a băgat perfuzie glucoză si vitamine,problema este ca nu mănâncă
Normal ca nu mananca daca are febra, fa ce iti recomanda medicii si va fi bine! happy
am dat la urgente pentru ca nu gaseam nimic asemanator cu problema mea,vroiam sa va intreb ceva ce mie mi se pare ciudat si de ceva timp imi da batai de cap...ma simt ciudat parca nu mai sunt eu....fizic vorbind..sunt obosita mereu si daca dorm 10 ore, imi pica parul ff mult nu mai sta de nici o culoare inainte era cret acum nici lins nici cret de nici un fel, am din ce in ce mai multe cosuri piele grasa..sanii sau micsorat vizibil desi inainte erau mari si asa i am avut mereu, pierdere de memorie, toate aceste chesti nu le aveam inainte! nu pot sa imi explic ce poate fi si de la ce s-a ajuns aici ....ma puteti ajuta cu un sfat ceva sau daca si voi ati trecut prin asta..sa fie oare o dereglare hormonala? exista vreun tratament ceva?
In primul rand trebuie sa faci un set complet de analize de baza, si cateva legate de statusul tiroidian, TSH, FT4, ATPO. In functie de rezultate, va trebui probabil sa consulti si un endocrinolog. Cam atat, deocamdata, mai ales ca nu ai oferit nicio informatie legate de varsta, greutate inaltime, stil de viata.
Sanatate
URL de referinţă