Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: chist intracanalar
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Ohooo, au trecut doi ani de la ultima mea logare si ma bucur sa revad big hug raspunsuri de la Uliana, SoulHealer si Arm-Med! Mi-au fost de mare ajutor lamuririle voastre din domeniul cardiologiei si de aceea revin cu rugamintea sa ma luminati in problema pe care o am acum! Anul acesta, in luna mai, am fost operata de chist intracanalar la nivelul L5-S1! Durerea a inceput brusc pe partea dreapta, in prima parte a lunii aprilie, iar diagnosticul a fost de LOMBOSCIATICA. Pt ca durerea nu a cedat la niciun tratament, m-am programat la un RMN care mi-a aratat chistul in toata slendoarea lui! surprise Si uite asa am aterizat repejor in sala de operatie! Au trecut 6 luni de atunci si azi au reaparut aceleasi simptome, doar ca acum s-au mutat pe partea stanga. De azi intr-o sapt sunt programata din nou la RMN, dar pana atunci am rugamintea sa-mi spuneti daca poate recidiva chistul intracanalar? Eu tot sper sa fie o lombosciatica trecatoare! Multumesc!
Sigur, am putea face tot felul de supozitii, dar singurul lucru care conteza este o investigatie imagistica noua, care sa permita un diagnostic de certitudine. Sa speram ca nu e vorba de o recidiva a vechiului chist sau de unul nou.
Multa sanatate.
URL de referinţă