Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Durere punct coloana
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua, din cauza lipsei de timp doresc sa expun aici problema mea pana ajung la un medic de specialitate.

De cativa ani simt, dupa efort fizic, o presiune intr-un punct fix pe coloana, pana acum nu a fost deranjant. In ultima luna presiunea este mult mai mare ( ca si cum as avea o greutate de acel punct), can ma asez in pat si corpul se relaxeaza (in special noaptea) simt dureri si usturimi ca niste cutite, am lucrat pe santier o perioada iar acum lucrez la calculator ( 10 ore pe scaun).Durerea este situata ( cred eu) intre inelele T12 si L1 . Am 27 de ani

Va rog, daca se poate, un sfat.
Buna ziua,d-le Neagu si bine ai venit pe forum! Sfatul meu este sa te adresezi unui medic neurolog care te v-a examina clinic dupa care iti poate recomanda si alte investigatii,pana atunci ca sa te mai lase durerea,poarta un brau cu scai ,care se gaseste de cumparat la tonete ...zic cu scai pt ca il poti strange cat doresti ! Avand o henie mai veche,folosesc un unguent din untul pamantului cu petrol,este foarte bun.Il gasesti la plafar si nu neglija vizita la medic! Multa sanatate!!
URL de referinţă