Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Propunere
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2
Pentru admin..........pot creea un site tip chat pentru discutii live intre membrii forumului. De asemenea sa stabiliti o data in care sa ne intalnim live pe chat pentru discutii......altele de cele discutate pe forum....este doar o propunere....
Cu deosebit respect
Stefan
Daca propunerea ta starneste interes pentru mai multi utilizatori ai acestui forum, putem realiza si un chat.

Utilizatorii interesati de discutii live pe un chat isi pot exprima dorinta in continuarea acestui topic.
Daca vor fi mai multe persoane interesate de acest lucru vom realiza un chat in cadrul acestui forum.
Eu zic ca ar fi o idee interesanta. Dar, intr-adevar, sa vedem cati ar dori acest lucru.
pai si eu ma bag.......
Despre mine stiti ca sint cel putin naroada in a calculatorului stiinta... Daca credeti ca nu-mi depaseste capacitatile chestia asta cu chat-ul si live-ul, atunci ma bag si eu!
Stai linistita, chat-ul e mai simplu decat forumul. Si or sa fie si instructiuni de folosire big grin
Chatul pe care il folosesc eu e destul de simplu....si usor de facut.....
De astazi aveti disponibil chat pentru discutii on-line.
Puteti accesa chat-ul de aici sau din partea de jos a paginii forumului:
Contactează-ne | Site Medical-Bucuresti | Chat | Reîntoarce-te Sus | Reîntoarce-te la conţinut | Mod (Arhivă) Uşor | RSS Syndication

Va rugam sa folositi chat-ul in special pentru discutii on-line. Nu folositi chat-ul pentru postarea anumitor probleme medicale. Pentru astfel de discutii off-line aveti la dispozitie forumul.

Instructiuni privind folosirea chat-ului aveti in cadrul aceleasi pagini.
Va dorim conversatii placute in cadrul chat-ului!
De regula foarte multi utilizatori stau pe pagina principala, asteptand probabil vreun raspuns nou la subiectul postat. Se poate da refresh la tot forumul pentru a vedea noile postari, dar cel mai usor e sa urmaresti sectiunea Statistici avansate Forum; acolo se poate vedea ce mesaj a aparut si de catre cine a fost postat. Se poate apasa butonul Actualizare (situat in partea dreapta) pentru actualizarea informatiilor, fara a mai fi nevoie de actualizarea intregii pagini.

Avand in vedere ca probabilitatea ca respectiva sectiune sa fie cel mai urmarita, se poate integra chat-ul chiar deasupra pentru a putea fi usor vizualizat.

Deocamdata, datorita faptului ca forumul este folosit de regula pt. discutii off-line, iar chat-ul pt. discutii on-line, s-a ales integrarea acestuia intr-o pagina diferita, putand fi folosit doar atunci cand este nevoie.

De retinut faptul ca acesta se poate muta pe prima pagina. Atunci cand credeti ca-l folositi destul de des si vreti sa-l aveti la indemana pe prima pagina, sugerati acest lucru aici. In cazul in care mai multi utilizatori vor dori acest lucru, chat-ul poate fi mutat pe prima pagina.
S-ar putea crea o coloana in partea dreapta a ferestrei de chat in care sa fie o lista cu utilizatorii online? Selectia pentru o discutie privata s-ar putea face si in cazul in care utilizatorul caruia vrem sa-i trimitem un mesaj privat pe chat nu apare in fereastra de discutii publice. happy
Poate e prea mult, dar stiti cum e, cand ti se da un deget apuci toata mana! big grin
Pagini: 1 2
URL de referinţă