Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Ajutor accident jud. Arges
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Dragi colegi,

Imi permit sa va cer sprijinul pentru a ajuta o prietena care are nevoie de ajutor financiar.
In speranta ca voi sau prietenii vostri pot contribui, va rog sa dati mesajul mai departe.
Multumesc,

Duminica, 11 noiembrie 2013, a avut loc un grav accident rutier in orasul Costesti, jud. Arges care s-a soldat cu un mort (bunicul din partea mamei), ceilalti 4, mama, tata, bunica si mezina familiei fiind foarte grav raniti.
Danuta, un ingeras cu ochi albastri, in varsta de 7 ani, are fractura de mandibula, femur stang si clavicula, bazinul fisurat si necesita operatii si o perioada lunga de recuperare in spital. E internata singura la spitalul Budimex din Bucuresti. Nu are cine sta cu ea pentru ca parintii sunt internati la Pitesti cu fracturi multiple si leziuni interne care le pun in pericol viata. Au nevoie de resurse financiare.
Haideti sa ii ajutam sa treaca peste momentele grele ca sa poata fi impreuna cat mai repede!!!
Daca doriti, puteti dona o suma oricat de mica, in contul RO95 BUCU 1091 0387 3062 9RON deschis la ALPHA BANK ROMANIA, pe numele mamei Tanasescu Ionela Marinela.

Daniela Rusea: Cei aflati in suferinta sunte rudele mele de la tara. Danuta este finuta mea si are nevoie de o proteza pentru mandibula care costa 2500 lei. Haideti sa o ajutam sa-si recapete zambetul si sa redevina un copil normal. Multumesc anticipat tuturor celor care ii vor intinde o mana de ajutor!
acum aproximativ un minut

Articol Curierul Zilei
URL de referinţă