Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Tratament naturist pentru probleme neurologice
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua
Urmare a amorteli a 3 degete de la mana stg am fost la medicu neurolog si facut apoi niste investigati cu urmatoarele rezultate:
-rezultat radiografie de coloana cervicala
-rectitudine segmentara C1-C3
osteofite ant si post la C5-C6
-ingustarea sp.i.v.de la C3-C6.mai evident C5-C6

Neuropatie focala de n median cu bloc parial de conducere motor si senzitiv
-viteza de conducere in tunelu carpa; redusa bilateral
-diferenta de latenta mai mare de 0.5ms la stimulare meian si ulnar la pumn si culegere Palm 2(roman)
-absenta raspunsului senzitiv,SNAP,la stimularea n median pumn si culegere index
Sindrom de tunel carpal gr4/6

Am facut 7 zile trat cu celebrex,thiogamma,pentoxi si gel deep relief
Din pacate in loc sa ma simt mai bine ma simt mai rau in sensu ca imi amortesc acum mai mult si la mana dr si 2 degete si uneori pic dr pan la genunchi,mentionez ca dureri nu am ,doar amorteli si funicaturi.
Va rog stie cineva vreun tratament naturist?
Va multumesc
Incearca cu comprese cu frunze de brusture. In medicina traditionala i se atribuie virturi antiinflamatoare in patologia cervicala. Alte varianta ar mai fi acupunctura.

P.S. Alta metoda :
http://retete-miraculoase.blogspot.ro/20...carea.html
(09-07-2013 09:55 AM)SoulHealer a scris: [ -> ]Incearca cu comprese cu frunze de brusture. In medicina traditionala i se atribuie virturi antiinflamatoare in patologia cervicala. Alte varianta ar mai fi acupunctura.

P.S. Alta metoda :
http://retete-miraculoase.blogspot.ro/20...carea.html

Multumesc pentru raspunsu dvs,pentru mine e foarte important sa rezolv amorteala degetelor de la maini ca sa pot folosi mainile in primul rand.
Numai bine
Poate ca problema cu amorteala degetelor de la mana dreapta are o alta cauza. O compresie a nervului ulnar din cauza unei pozitii vicioase a mainii in cazul utilizarii indelungate a calculatorului (mana sprijinita pe o muchie a mesei de ex.) sau e vorba de un sindrom de tunel carpian la incheietura mainii drepte.
URL de referinţă