Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: ecografie de sold partea moale
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
buna ziua. de la o cazatura m-am lovit la soldul drept in 2004 decembrie si din febr 2005 a inceput sa ma doara soldul drept si ma doare si acum vreo 5 ani toti medicii la care am fost mi-au spus ca e cocsatroza in faza incipienta, apoi o doctorita reumatolog a spus ca nici nu e vorba de asa ceva dupa ce m-a consultat durerea este doar la stat intinsa in pat si chiar si cind stau in sezut, mi-a recomandat sa fac ecografie de sold partea moale si in final a spus ca am tendinita de mijloc si mare fesier, nu mi-a dat nici un fel de tratament.anul acesta am fost in statiune balneo la tratament si doctorita a spus ca nu e vorba de tendinita, ca de la traumatism s-a intimplat nu stiu ce pe acolo si ca sa fac fizioterap[ie cu unde scurte, e. degeaba, durerea e aceeasi, astept un sfat, o parere de la dvs, poate a-ti mai intilnit cazuri. durerea mai cedeaza pe durata scurta cind pun in zona afectata o sticla cu apa calda. va multumesc anticipat.
E posibil sa fi fost afectat atunci unul dintre tendoanele articulatiei coxofemurale, cartilagiul femural, etc.. E greu de spus ce anume s-a intamplat acum 9 ani si a condus la starea de acum, dupa o ecografie de parti moi. Trebuie facute investigatii imagistice care sa evidentieze statusul articulatiei , RMN-ul fiind cel mai bun dupa parerea mea.
va multumesc f mult.
URL de referinţă