Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Ajutor pentru copii din Haiti
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Cred ca pana acum toata lumea a auzit de cutremurul cu consecinte devastatoare din Haiti. Se pare ca situatie este din ce in ce mai grea, mii de copii orfani nu au ce sa manance, ajutoarele nu ajung, sunt 15 jafuri pe ora, oameni disperati isi lasa numerele de telefon pe panouri publicitare cerand mancare si apa.
Am putea ajuta oamenii prinsi in aceasta tragedie donand 2 euro prin sms la 848, detalii pe http://www.unicef.ro.
Pentru noi sunt banii pe un pachet de tigari, acolo pot salva vieti.
Am aflat ca "statul" roman si-a manifestat din nou generozitatea. A donat enorma suma de 50.000 de euro pentru Haiti.
Ce sa zic, sa le fie rusine de jegosi analfabeti si hoti ce sunt. Cat o haina de blana a lui Udrea! Aia nici pomana nu o poti numi.
...sa traim bine sad ...mama lor de hoti
sad(((( prea trist tot ceea ce sa intampla,dar 100% adevarat.Haiti.... Cu siguranta ar fi putut incerca statul roman sa dea m mult. Insa e de inteles,nu? Mereu sunt banii pt campanii electorale si pt multe alte chestii,m greu de strans fonnduri cand vine vorba sa dam o mana de ajutor semenilor nostri.
URL de referinţă