Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Sepia 30ch(dureri menstruale)
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
In luna mai am mers la doctorul homeopat pt a-mi recomanda un remediu impotriva durerilor menstruale.Acesta mi-a dat Sepia 30ch si mi-a interzis sa beau cofeina pt ca medicamentul sa-si faca efect.L-am ascultat..insa durerile tot nu au incetat,starile de lesin tot au aparut,sangerarile abundente,durata ciclului atat de mare...si nu stiu ce sa mai cred,am incercat de toate.Trebuie sa am rabdare cu acest remediu homeopat?
Bianca, remediile homeopatice isi fac efectul mult mai lent si nu prea sint eficiente in caz de dureri menstruale, menstre abundente, stari de lesin (toate converg spre o dismenoree).Consulta mai degraba un ginecolog !
Asta mi-a recomandat doctorul..sa merg la un homeopat sa-mi regleze organismul..de aceea nu stiu ce sa mai cred deoarece am facut multe tratamente.Si unei prietene i s-a reglat menstruatia chiar din prima luna de la inceperea tratamentului homeopatic,sunt confuza.
Bianca draga, daca spui ca ai facut diverse tratamente alopate fara succes insa, nu-ti ramine decit sa te inarmezi cu rabdare si sa mergi inainte cu sepia. Probabil organismul tau reactioneaza mai lent decit cel al prietenei tale; mai exista si varianta de a rediscuta problema cu homeopatul, poate adauga ceva linga sepia sau schimba dilutia remediului.
Succes !
URL de referinţă