Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: ACTIUNEA UMANITARA "Minune cu clopotei"
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Proiectul "Minune cu clopotei" din Brasov este initiat de mai multe persoane, printre care si Caty, tanara pe care am ajutat-o anul trecut prin intermediul actiunii de pe atunci "Cu un bon poti face un bine".
Proiectul
acesta incearca sa aduca bucuria Craciunului si copiilor defavorizati
de soarta si anume orfanii. Se vor canta colinde, se vor organiza
concursuri si in final sa vor oferi mici atentii celor mici.
Din cate am inteles, doua hipermarket-uri au refuzat deja sa participe la initiativa si ramane ca organizatorii sa se
descurce numai cu ajutorul oamenilor simpli care pot si doresc ca puna
umarul pentru acesti copii in prag de Craciun. Contributia mea si a
doamnei stres va fi de 100 de lei.
Donatia nu trebuie sa fie neaparat in bani, ci poate fi si in timp, oricine fiind binevenit sa participe personal.

Daca
doreste careva dintre cei care citesc aceasta postare sa ajute, va pot pune in legatura cu Caty.
Aveti mai jos cateva cuvinte din partea ei:

"Ne
asteptam la un numar foarte mare de copiii. Speram sa putem intampina
400. Pregatim o sala in care copiii pot avea o gustare, o alta sala in
care copiii pot participa la jocuri, una in care se vor inscrie la
concursuri, iar in cele din urma in sala de sport copiii vor asculta un
mini concert de colinde americane tradionale si vor primi cadouri. Am
un grup de "gagici" din SUA care sunt voluntare in Romaniacare canta frumos si participa si ele.
Avem
multe de facut. Sper sa oferim cateva clipe de bucurie pentru copiii
care sunt intristati de neglijenta din vietile lor. Multumesc mult!
Caty"

Adresa de e-mail caterina83ro@yahoo.com

P.S: actiunea va avea loc pe 21 Decembrie, asa ca donatiile trebuie sa ajunga cel tarziu inainte cu 2-3 zile de data aceasta.

http://romanianbigspender.blogspot.com/2...potei.html
In dimineata aceasta am primit informatii cu adresa la care puteti trimite banutii atat de necesari pt a duce la bun sfarsit proiectul "Minune cu clopotei" de la Brasov, proiect f frumos si care are menirea sa le faca acelor copilasi orfani sarbatorile mai calde si mai pline de mici bucurii si daruri de la Mosul.
Pentru cei carora le este mai greu de ajuns la o sucursala a Postei Romane pt a trimite prin serviciul E-Mandat pentru:
Ecaterina Maria Guguianu la Asociatia Samariteanul Milos,
Str. Morii, Nr. 110, Loc. Ghimbav Brasov,
Jud. Brasov, Cod postal 507075, Nr. tel 0722797621, am aflat si contul unde pot depune banii (la orice sucursala Raiffeisen Bank) pe numele Ecaterina Maria Guguianu, IBAN: RO27RZBR0000060010036012.

Cu multumiri si speranta ca vom putea cat mai multi sa fim alaturi de acei copii!
URL de referinţă