Forum Medical - sfaturi medicale online
Durere cervicala - Versiune printabilă

+- Forum Medical - sfaturi medicale online (http://www.medical-bucuresti.ro/forum)
+-- Forum: Domenii medicale (/Forum-Domenii-medicale)
+--- Forum: Chirurgie Generala (/Forum-Chirurgie-Generala)
+--- Subiect: Durere cervicala (/Thread-Durere-cervicala--8510)

Durere cervicala - Fatu Gheorghe - 31-05-2019 11:19 AM

Buna ziua,am si eu o problema cu o durere de spate in zona cervicala usor stanga sa zic la 8-10 cm sun gat,a inceput acum in jur de 3 luni,precizez faptul ca lucram in acel moment inr-un depozit unde sortam zilnic destul de multe cutii unele grele,in fine a inceput aceasta durere si imi era destul de greu sa tin mainile in sus ridicate mai mult de cateva secunde,mai mult cea stanga si in acelasi timp imi simteam gatul rigid cu probleme de a-l misca normal,cum necum dupa o pauza de 3 saptamani mi a trecut durerea si doar gatul i-l mai simteam putin rigid,din pacate de 2 saptamani durerea a reaparut ceva mai rau ca inainte,acealasi gat rigid,picioarele si mainile le simt obosite la fel ca o febra musculara,nu stiu ce legatura poate fi dar am si o durere in urechea stanga aparand si disparand in max 2 secunde,a-s fi recunoscator pentru informatii...multumesc

RE: Durere cervicala - SoulHealer - 31-05-2019 03:45 PM

Mergi la ortopedie pentru recomandarea unei investigatii imagistice in zona cervicala, apoi la neurolog.