Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Dificultate in a respira
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna.Am o nelamurire poate ma puteti ajuta...De 6 zile simt ca respir greu,parca ma apasa ceva pe piept sau parca ma strange cineva de gat.Senzatia dureaza 2-3 ore apoi ma lasa si tot asa,cel mai greu e seara cand nu mai pot respira aproape deloc si ma chinui f tare,sau cand stau pe spate.Doctorul de familie a spus ca ar [utea fi spasmofilie si lipsa de calciu si mi-a dat magne b6 si alpha d3,dar m-as simti mai bine daca as sti si alta parere.sa continui asa sau sa fac si alte investigatii?multumesc
Pentru inceput, este bine sa faci analizele respective, sa vezi daca se confirma sau nu diagnosticul de spasmofilie.De curiozitate cati ani ai?
Se poate lua in considerare si o distonie neuro-vegetativa (cu manifestari de nevroza cardiaca), un inceput de astm bronsic si in ultima instanta chiar o patologie cardiaca.
24 de ani am
Esti tanara, la aceasta varsta primele doua variante de diagnostic sunt cele mai probabile.
Timea draga, am rugamintea ca la viitoarele tale mesaje sa nu mai dai "quote" (adica nu accesa butonul Raspunde) ,intra pur si simplu in josul paginii la spatiul de mesaj, formuleaza-ti textul si dai drumul, fara a mai relua mesajul anterior, al celui cu care dialoghezi. Obisnuim sa reluam mesaje doar pentru a fi mai coerenti , in situatia in care acestea sint mai vechi, mai indepartate de mesajul pe care tocmai dorim sa-l postam. Raspunde sau pune intrebari asa cum a procedat Alma cu tine, fara sa-ti reia mesajul, da?
Multumesc si navigare placuta pe la noi ! big grin
URL de referinţă