Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: durere hipocondru dreapta si alte simptome
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2
Ai incercat jarro-dophilus fos?
Buna Elena,

nu cred ca e depresie, am fost depresat acum vreo 10 ani si era altceva, nu era asa fizic, era un sentiment de vid interior, intr-adevar si cu oboseala samd dar nu seamana cu ce patimesc acum. Adica am trecut si prin depresie si pot sa fac diferenta. Acum e majoritar fizic, cu dureri de cap, de abdomen intr-o zona bine definita, epuizare, samd.

E drept ca parca mi-a fost si mai greu / rau dupa aparitia copilului cu nopti nedormite, discutii si cu un partener pe care multa vreme il pot considera borderline.

Tiroida am cam monitorizat-o anual, nodulii nu au crescut, doza de hormoni e in limite normale.

Tratamentul asta cu probiotice l-am testat acum de curand vreo 2 luni (Probicol) dar l-am oprit, mi-l daduse doctorul de la gastro pt tranzit intestinal dar mai rau m-a constipat decat sa observ vreun beneficiu de la el si l-am oprit.

In trecut am mai luat diverse probiotice aduse din USA (cu 30 miliarde de bacterii) dar nu am vazut vreun beneficiu de la ele, poate doar borborisme si meteorism.
Pagini: 1 2
URL de referinţă