Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Umflatura partea stanga
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua. De 2-3 zile am avut o o usoara senzatie de discomfort in partea de sus a labiei stangi mari, si acum am observat ca este putin inflamata acea zona. Daca nu stau intr o pozitie in care apas pe acea zona nu ma doare, insa cand stau jos se simte putin. Am palpat zona si am observat ca este ceva ca o biluta putin mai inflamata in partea stanga decat in partea dreapta. Am programare la ginecolog peste 5 zile insa sunt foarte speriata. Ce credeti ca poate fi?
(02-06-2018 10:42 PM)Carmen0123 a scris: [ -> ]Buna ziua. De 2-3 zile am avut o o usoara senzatie de discomfort in partea de sus a labiei stangi mari, si acum am observat ca este putin inflamata acea zona. Daca nu stau intr o pozitie in care apas pe acea zona nu ma doare, insa cand stau jos se simte putin. Am palpat zona si am observat ca este ceva ca o biluta putin mai inflamata in partea stanga decat in partea dreapta. Am programare la ginecolog peste 5 zile insa sunt foarte speriata. Ce credeti ca poate fi?

Update: Umflatura a trecut dupa 4-5 zile, urmand ca mai apoi o saptamana sa nu am nici o problema. Intre timp am fost si la un consult ginecologic si doamna doctor mi-a spus ca acea umflatura e posibil sa fie cauzata de un fir de par adanc sub piele. Azi noapte iar am simtit o mica senzatie de discomfort. Credeti ca despreasta este vorba? Durerea este situata in stanga clitorisului, la cativa mm de acesta.
Ai grija la metoda de epilare, igiena si absorbantele folosite. Daca utilizezi din acelea de zi, incearca o perioada sa iti cumperi din acelea cu musetel, sunt mai putin iritante
URL de referinţă