Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Sarcina?
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua! Va rog sa ma ajutați cu interpretarea acestei analize beta hcg.Mulțumesc mult Mi-au ieșit doua teste de sarcina pozitive și menstruația am avut-o pe 3 Ianuarie și 26 Ianuarie .Imi doresc enorm o sarcina și nu știu ce sa cred
Dupa rezultat esti in saptamana 3-4. Esti sigura ca ai avut menstruatie pe 26? Ce anume te-a determinat sa faci testele?
Ai inceput tratamentul cu levotiroxina? Nu uita ca tsh trebuie sa fie sub 2,5 in prima jumatate a sarcinii.
Testele le-am făcut ca îmi simt sânii plini,tensionați și ușor dureroși.Nu am făcut tratament cu levitiroxina iar analizele hormonale și TSH au ieșit bune .(progesteronul. Ieșit mai slab pt a susține fixarea sarcinii)Am luat in Noiembrie cred ca 10 zile progesteron și in Ianuarie și feb cam la fel Utrogestan .Pe 26a fost o sângerare asemănătoare cu menstruatia de 4zile (mai limpede,e drept)
La sfarsitul saptamanii viitoare poti face ecografie. Pana atunci odihneste-te cat de mult poti
Mulțumesc mult pentru răspunsuri!
URL de referinţă