Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Sarcina sau chist ovarian
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna seara..am nevoie de o informatie...am avut ultimul cm pe data8ianuarie si contact sexual neprotejat 18ianuarie..problema este ca la cateva zile dupa contact mai exact la 9zile am inceput sa am sangerari..am fost medic mi sa facut consult+eco intravaginal si mi sa zis ca am dereglare hormonala nefiind vorba de o sarcina..si mi sa dat tratament cu ugurol 2pastile de 3ori pe zi...luand tratamentul sangerarile nu sau oprit si au continuat vineri 3februarie am fost din nou medic la eco sa vazut in uter un punctulet negru..cu o sapt in urma nevazanduse acel punctulet..mi sa dat acelasi tratament ugurol si mi sa recomandat test sarcina..azi dimi am fct analiza hcg avand rezultat negativ valoarea fiin 0,10mU/mL...intrebarea mea este acel punctulet poate sa fie un chist ovarian,..precizez ca medicul nu mia zis decat sa astept..dupa ce iam comunicat rezultatul analizeihcg...iar dupa o zi de tratament sangerile continua..fiind exact ca o menstruatie...menstruatia care trebuia sami vina pe data de 4februarie
O sarcina de 3 saptamani nu se vede la ecografie. Nici de 4...Acel punctulet nu poate fi chist ovarian pentru ca este in uter. Eu cred ca ti-a venit menstruatia mai devreme si atat. Asteapta sa-ti treaca si apoi mergi din nou la ginecolog sa vezi ce e cu acel punct negru
URL de referinţă