Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Medicamente în sarcina
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna tuturor! Revin cu o problema. Mi-a întarziat menstruația 2 zile, încă nu mi-am făcut testul de sarcina, să confirme sau nu sarcina. Problema este ca, aseară am făcut temperatura foarte mare și frisoane, am luat un paracetamol pe la ora 1 noaptea și dimineața la ora 10, pt că nu mă lăsa deloc temperatura am băut în coldrex. Credeți că poate afecta bebelușul, in că că există?
Febra mai mare de 39 poate face mai mult rau decat un paracetamol desi ar trebui evitate medicamentele de orice fel in primele 3-4 luni. Incearca cu niste comprese reci pe frunte, gat, incheieturi, sub genunchi, multe lichide, haine mai putine si mai largi si odihna. In timpul sarcinii imunitatea scade si trebuie sa fii mai atenta
(29-01-2018 06:09 PM)ElenaM a scris: [ -> ]Febra mai mare de 39 poate face mai mult rau decat un paracetamol desi ar trebui evitate medicamentele de orice fel in primele 3-4 luni. Incearca cu niste comprese reci pe frunte, gat, incheieturi, sub genunchi, multe lichide, haine mai putine si mai largi si odihna. In timpul sarcinii imunitatea scade si trebuie sa fii mai atenta

Mulțumesc mult! Între timp am aflat că nu o să fie bebesad a venit CM.
URL de referinţă