Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Newbie!
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
El e Teddy, noul membru al familiei noastre! E un metis de bichon cu shitzu, lucru confirmat si de veterinar. A trebuit sa-l pozez cand doarme, pentru ca altfel e imposibil! Nu sta o clipa locului, drept pentru care l-am poreclit Teddytza Duracell! E un nebunatec si jumatate si timp de 2-3 ore, ne musca, trage de orice atarna, alearga, mananca cat sapte, bea apa multa si normal, face pishu in cantitati industriale. Apoi cade lat ! Probabil isi incarca bateriile! Am luat niste covorase absorbante pentru catei si mi-am ...mochetat casa cu ele! In rest il strigam de multe ori ..Betty si vorbim ca despre o ea desi e baietel. Cand sotia s-a dus cu el la medicul nostru veterinar pentru vaccin, dr. Alice Radulescu, le-au dat lacrimile la amandoua pentru ca a inteles ca Betty nu mai e.... Viata merge inainte, dar si-acum mai simt deseori un nod in gat cand imi amintesc de BettyHeart
Teddytza, o sa te iubim si pe tine, sa stii!
Sa va traiasca, sa va bucurati unii de altii ! Daca din prea multa voastra dragoste va deveni un catzelache peste masura de nastrusnic, se poate apela la... Cesar Milan big grin !
Sa va traiasca, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!
S.H ,sa va traiasca,este foarte frumos!Unul din baietii mei a gasit in preajma blocului un porumbel voiajor.Are la picior un inelus pe care scrie ceva.Andrei mi-a spus ca se intorcea de la un concurs si probabil era obosit,insetat si nu mai putea zbura.Este fetita.I-a cumparat un baiat si acum au oua si peste 10 zile fac puisori.A mai cumparat inca o pereche tot voiajori de culoare neagra.Sant frumosi tare,le-a facut custi foarte frumoase.Baiatul cel mare isi dorea un magar.L-am pacalit ca daca intra la liceu o sa-i cumpar magar .Si acum imi reproseaza ca l-am mintit.De cate ori vedea pe cineva cu magar il ruga sa-l lase si pe el sa se plimbe ,mergea asa tantos prin oras ,toata lumea il stia .
Sa va traiasca! Sunt sigura ca va avea o viata buna alaturi de voi, va fi rasfatat si iubit si sper ca voua sa va aduca multe bucurii.
M-am facut baiat mare! Mi-am tras o tunsoare moderna si n-o sa mai alerg eu dupa fete. Or sa alerge ele dupa mine! winking
Teddy von Duracell
f dragalas catzelusul tau iar numele e geniallaughing Eu imi doresc f mult un Westie dar momentan ma cam sperie responsabilitatea blushing
Ar trebui sa avem un topic denumit "Rasfatatul zilei" ! happy
S.H,este scump tare,cred ca stai numai cu el in brate!Cumpara-i o jucarioara sa doarma cu ea.
Sa va traiasca!
Super dragut catelul. Pare si delicios pe deasupra big grin (gluma asiatica)
Sper sa se integreze perfect in familie!
URL de referinţă