Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Buna ziua
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Tatăl meu are 57 de ani..anu trecut in Noiembrie am aflat ca are o tumoare retroperitoniala..de atunci tot ne plimbam din medic in medic..operatie nu se poate face are prob cu inima riscuri mari,alți doctori nu o recomanda.e destul de mare nici chimio di radio nu iar face nici un efect asta au spus la Sp Fundeni..nici biopsie nici nimic nu avem..el se simte din ce in ce mai rău..nu prea mănânca..vomita se deplasează greu..are dureri..nu stiu ce sa fac si unde sa ma duc unde sa mai întreb ce sa mai facem..va rog cu o părere un sfat
Imi pare rau ca tatal tau este intr-o astfel de situatie! Nu inteleg cum e posibil ca niste medici sa nu ii faca macar biopsie pentru a vedea macar despre ce tip de tesut tumoral e vorba. Sigur, risurile cardiace nu pot fi ignorate, dar nici sa nu incerci extirparea nu este o solutie! Eu zic ca trebuie extirpata cu orice risc. Cu o echipa buna de anestezisti si cardiologi trebuie incercata rezectia tumorala. Va propun sa incercati la Institutul de Urologie din Cluj, daca cei de la Fundeni nu isi asuma macar raspunderea deontologica a operatiei.
Sanatate tatalui
(11-09-2017 10:15 AM)SoulHealer a scris: [ -> ]Imi pare rau ca tatal tau este intr-o astfel de situatie! Nu inteleg cum e posibil ca niste medici sa nu ii faca macar biopsie pentru a vedea macar despre ce tip de tesut tumoral e vorba. Sigur, risurile cardiace nu pot fi ignorate, dar nici sa nu incerci extirparea nu este o solutie! Eu zic ca trebuie extirpata cu orice risc. Cu o echipa buna de anestezisti si cardiologi trebuie incercata rezectia tumorala. Va propun sa incercati la Institutul de Urologie din Cluj, daca cei de la Fundeni nu isi asuma macar raspunderea deontologica a operatiei.
Sanatate tatalui

Va Multumesc mult pt mesaj.el a fost internat o sap in spital initial au spus ca o sa i faca o punctie,sai scoată lichidul dar pana la urma au decis ca nici asta numai e posibil..probabil ca e prea avansat..nu iau spus motivul.maine iau spus ca il externează..macar cateva calmate aa ne dea la nevoie sa ia.am trm emai la Cluj poate reușesc cumva o programare,noi suntem din galati si chiar nu las putea plimba asa in masina fara rost,singura lui poziția care o mai suporta sa stea întins.noi facem ce putem si speram Dumnezeu sa fie cu noi sa il mai tina cu noi
URL de referinţă