Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: tahicardie paroxistica supraventriculara
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
(26-09-2011 03:21 PM)Paunescu.Valentin a scris: [ -> ]a facut careva RMN cardiac,?? cum e? ce se intampla?/

Nu se intampla nimic. E doar o investigatie... nu doare winking
salut adeutsch... stiu ca nu doare, eram doar curios sa stiu cum decurge, la ce sa ma astept....
tu ai facut?
am gasit aici tot ce ma interesa,
http://translate.google.ro/translate?hl=...Dcardiacmr
daca cineva mai e interesat de RMN cardiac
(26-09-2011 03:48 PM)Paunescu.Valentin a scris: [ -> ]salut adeutsch... stiu ca nu doare, eram doar curios sa stiu cum decurge, la ce sa ma astept....
tu ai facut?

Eu nu am facut si sper sa nu am nevoie happy . Eu sunt printre cei ce recomanda winking
M-am prins dupaiahappy)))adeutsch,
ca intrebare: in ce conditii recomanzi sa se faca un RMN cardiac,? si ce se poate descoperii in urma acestei invesigatii?
Atunci cand se cauta o boala cardiaca structurala care nu se depisteaza prin alte metode imagistice + alte situatii.
Se descopera boala cardiaca structurala, cicatrice, fibroza miocardica etc winking
mersi de raspuns, complicata meserie mai avetihappy) eu is inginer si e mult mai usor cu fiarelehappy)
o sa fac si RMN-ul si sper sa fie binehappy
salut adeutsch, ca pro ce imi poti spune despre atacurile de panica ?
pot fi sursa palpitatiilor ?a tensiunilor marite?happy)
Imi puteti spune va rog cum se manifesta crizele de tahicardie? Intreb pentru ca acum aproximativ 3 ore, m-a luat o durere de spate, pe urma un deranj la stomac, tremur si frig, dureri groaznice de oase, stare de lesin, pe urma palpitatiile: 105 bpm in repaus si 120 bpm in picioare.
Este a 2 oara in 5 luni de zile cand mi se intampla si e foarte neplacut.
Ramina, prin mesaje pe Internet e greu sa spuna cineva daca ce ai simtit tu e tahicardie sau altceva. Mai ales ca sunt afectiuni care impart diverse simptome, asa ca fara un consult si niste analize nici un doctor nu poate sa iti spuna sigur ce a fost. Daca spui ca s-a mai intamplat, in ultima instanta, poti sa faci un studiu electrofiziologic si atunci o sa stii clar daca senzatiile sunt de la inima sau nu.
URL de referinţă