Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: tahicardie paroxistica supraventriculara
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Sunt niste punctii, nu te taie, nu te coase si a doua zi esti ca nou
happy ma gandeam eu...eram doar curios
mersi
Buna dimineata,
nimeni nu mai zici nimik?happy
voi cum stati cu cafeaua,alcoolul, cola?etc mai consumati?
cand va e mai rau? mie mai mult noaptea ma ia, nu stiu de ce, dar pe la 10 seara incepe sa ma ia cu dureri in piept, in bratul stang....
Neatza Vali,

Cola, cafea, alcool, tigari pt mine nu exista. Dc am avut prima criza la varsta de 10 ani si doctorii mi-au interzis astfel de produse mi-a fost usor sa nu ma apuc de ele si acum ar fi o prostie din partea mea sa le incerc. In ciocolata m-ai ma scapam cateodata blushing si nu ma simteam prea bine cand exageram, imi dadea o stare de neliniste si palpitatii.

Ca o regula pot spune ca ma simteam rau dupa o noapte in care dormeam putine ore sau dupa cateva zile de stres continuu. In rest tahicardia aparea cand vroia ea, fara sa imi pot da seama dc am facut ceva anume de am declansat-o. Ultima criza am facut-o dimineatza, la 5 min dupa ce m-am trezit cand m-am aplecat sa ridic ceva de jos, dormisem bine, efort nu depusesem, eram sub tratament si at m-am enervat la culme angry. Dureri in piept sau in umar nu imi aduc aminte sa fi avut.
Neata Lili
eu m-am lasat de tigari cam acum 4 ani, inainte sa aflu ca am probleme cu inima. alcool nici eu nu prea mai consum, daca beau o jumatate de bere la cateva luni, cafea nu beau delochappy
abia astept sa ma duc la bucuresti sa vad ce zice domnul Vhappy
tu cum te mai simti?
Cu siguranta faptul ca bei o bere nu afecteaza cu nimic.

Eu sunt bine, multumesc, ma mai panichez la cate o extrasistola dar in rest sunt ok, incerc sa fac cat mai multa miscare. Clar e o diferenta mare intre before si after ablatie.

Mai ai putin pana la consult happy
ma bucur pentru tine,
zi faina sa ai: ))
Salult Valentin ,eu am 2 ani si ceva de cand mi s-a descoperit sindromul wpw dar fumez,beau cafea,alcool rar,cola deloc si cum n-am ce face fac si efort,multumesc la Dumnezeu ca nu m-a durut inca nimic si sper sa ajung anul asta si eu la domnul Vatasescu sa vad mai exact care ii treaba.
Buan Vali,

Asa cum spuneam si uliana acum cateva zile, in aceasta primavara am facut si eu ablatia la domnul doctor V. pana acum totul este bine si sper sa fie asa si mai departe.

Iti doresc multa bafta, pana atunci la consult sa nu mai ai crize, si mai departe sa iti fie bine happy

O seara frumoasa

Roxana
Salutari si multumesc de ganduri bune.,
azi ma simt mult mai bine, astept sa treaca timpul happy
incerc sa gandesc pozitivhappy
zi faina va doresc si multa sanatatehappy
URL de referinţă