Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: tahicardie paroxistica supraventriculara
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Marilena, cred ca ce ai tu este posibil sa fie altceva. Poate o salva de extrasistole, dar tu crezi sau simti ca si cum ar fi una. Sau poate extrasistola se suprapune peste o alta afectiune cum ar fi un bloc atrio-ventricular, ceea ce ar duce la o pauza mai prelungita in bataile inimii si ar crea o senzatie mai neplacuta ... In mod normal nu ai cum sa ai o astfel de reactie de la o singura extrasistola. Si spun ca nu au semnificatie clinica pentru faptul ca acele extrasistole nu provoaca nimic altceva decat cel mult discomfort si ca nici un doctor nu s-ar apuca sa faca ceva pentru un astfel de numar de extra. De la cateva mii pe zi in sus incep sa devina importante. Parerea mea, eu asa stiu, poate ma insel.
Salut,
aseara am avut iar o crizasad , asta ma face sa imi doresc tot mai mult sa ajung la un consult la dr Vatasescu si cine stie poate scaphappy
Imi pare rau sa aud ca ai avut o alta criza. Stiu f bine cat de neplacute sunt. sad

Ar fi bine sa ajungi cat mai repede. Singurul meu regret dupa ablatie este ca nu mi-am facut-o mai devreme. happy
Multumesc de incurajarihappy
tu cum te mai simti?
Aseara am fost iar la aerobic si nicio estrasistolaparty deci tind sa cred ca ablatia a fost reusita si ca sunt vindecata. Dupa ablatie mi s-au dat 95% sanse de vindecare. E un procent standard care se da pt ce am avut eu. In Noiembrie o sa ma duc la consultatia de aprox 6 luni de la ablatie si sper ca totul sa fie ok si pe ECG si ce teste se mai fac. happy
ce fain...imi e dor de un fotbalhappy)) am un an de cand nu am mai jucat...
ma bucur ca te simti bine si ca ai trecut peste operatie ,
happy
Salut Valentin! Am rasfoit nitel forumul si iti propun sa intri la Cardiologie, subforumul Ablatie, capitolul Tahicardie vindecata, initiat de Cris8. Merita sa citesti pe acolo, vei gasi extrem de multe lucruri de natura sa te intereseze si sa-ti clarifice inca eventuale nedumeriri/intrebari/temeri. Numai bine, vedea-te-as cit mai curind pe un teren de fotbal ! Heart clown
Servus uliana, mersi frumos de urari , promit ca daca ma fac bine trimit cateva poze happy)
o sa intru sa citesc unde ai zis tuhappy)
Lili, te rog nu mai da Quote (Reply) la mesajul anterior. Aceasta facilitate se utilizeaza doar daca vrei sa raspunzi la un mesaj mai vechi si vrei sa faci referire la o anumita informatie din corpul mesajului. Altfel se aglomereaza Forumul foarte tare si arata urat si greu de parcurs. Multumesc!
Buna seara !
Va scriu dintr-o tara nordica, din Suedia. Am fost la un control cardiologic la o clinica privata, unde sunt f. buni medici aritmologi. Un doctor s-a uitat peste toate ekg-urile mele, peste teste si conluziile medicilor in Romania. A ramas placut surprins , de scrisoarea medicala a unui dr. cardiolog din Romania, a laudat profesionalismul de care a dat dovada prin acea expunere, prin testele indrumate , sustinute, urmarirea indeaproape , analize complexe..
Concluzia..dragi colegi de forum : AVEM CEI MAI BUNI DOCTORI DIN LUME !
Sanatate maxima !
URL de referinţă