Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: tahicardie paroxistica supraventriculara
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
De ce, daca a scapat cu bine de tahicardie, asta era scopul?
Intr-adevar, fiind din Iasi putea sa faca ablatia la dr. Grecu, dar, pana la urma, bine ca s-a rezolvat.
Da, asta e important, ca s-a rezolvat, eu avand si rude aici la Timisoara.
Bogdanast, merci mult pentru informatii, esti un mare norocos si ma bucur sincer pentru tine. Nu are importanta unde faci ablatia, important este sa reuseasca! Sansa ta s-a numit timisoara, cum la fel de bine putea sa fie iasi, bucuresti sau cluj. Ai un tonus foarte bun vad , dupa doar cateva ore de la ablatie ceea ce iti mareste sansa de a nu avea recidive sau complicatii. Asteptam cu nerabdare sa ne dai doar vesti bune. Bafta multa la facultate! Apropo, ce studiezi?
Eu tin sa te contrazic liviussc....Eu zic ca cel mai mult conteaza unde faci ablatia...Sa nu uitam ca este vorba de o interventie la inima nu la deget...Dupa cate informatii am strans...in afara de Vatasescu si Ivanica eu nu as alege pe altcineva pentru nimic in lume..daca cauti pe forum o sa intalnesti multe cazuri de ablatie nereusita....
Liviussc ai facut ablatia?
Allin, ai fost vreodata in Iasi? O cunosti pe d-na. dr. Grecu? Cunosti performantele dinsei??
Alin, crede-ma ca exista si alti electrofiziologi foarte buni in Romania, dr. Grecu fiind in top.
Dar am rugamintea sa incetam acest gen de discutii, vad ca subiectul deviaza.
Alin, nu pot sa te contrazic dar nici sa confirm spusele tale. Daca tin cont de experienta ta, ai dreptate dar sunt medici care fac aceeasi treaba cu rezultate mai bune sau mai putin bune. Nu se poate ocupa doar vatasescu sau ivanica de aceasta problema, tehnic, nu se poate. Experienta se capata. Sunt convins ca si cei doi au "mortii lor", fiindca numai cine nu munceste nu greseste.toata admiratia pentru doamna doctor grecu, e o femeie intr-o lume dominata de barbati si sunt convins ca experienta pe care o va acumula ii va mari procentajul de reusita. Nimeni nu s-a innascut invatat. Nu stiu sa existe statistici oficiale cu procentajul de reusita, atunci puteai vorbi de ceva bazat pe chestii obiective dar asa discutam doar de parerile noastre, aici de fata si cenzurate sau nu de administratori. Nu e o acuza, mentionam doar subiectivismul situatiei. Eu ma bucur foarte mult pentru tine si pentru oricine scapa de aceste nenorocite de aritmii fiindca si sansele mele si ale altora ca mine cresc, daca ma intelegi. Sper ca ai inteles ca nu te contrazic, daca ar fi sa fac acum o ablatie as tine cont de ceea ce spui tu si cu bogdan si as incerca tot acolo unde ai fost si tu. De aceea suntem cu totii aici, pentru a folosi experienta noastra a tuturor celor de aici in lupta permenenta pe care o avem si nu cred ca putem da de pamant cu munca atator oameni implicati doar fiindca experienta noastra a avut happyend. Eu am avut un coleg de salon care a reusit, eu nu...cine e vinovat?
Pt liviussc, sunt student in anul 3 la ETTI(electronica telecomunicatii si tehnologia informatiei) sectiunea microelectronica.
Initial vroiam sa fac ablatia la dr vatasescu dar cum am sunat la clinica lui sa fac programare m-au tot dus de nas cum ca "va sunam noi, bla bla bla" vreo 2 saptamani am stat asa, dupa care am sunat iar si mi-Au zis la fel, bucurestiul fiind mai aproape de botosani decat timisoara.Pt mine nu erau banii o problema, dar asta este alta chestiehappy)
Cine e interesat de costuri, ma poate contact pe privat.
Daca allin86 se simte bine si numai face crize, inseamna ca dr.Ivanica e un medic super plus ca au venit doi domni din Craiova care au patit exact ca mn la dr.V si au venit la timisoara pt a face ablatia si nu mai au crize(ei avand crize dese, eu nubig grin) si sincer am preferat dr.Ivanica decat dr.Grecu(nu am nimic cu dr Grecu, pur si simplu asa am gandit ca e mai bine pentru minewinking )
Aveti dreptate...nu o cunosc pe Doamna Dr Grecu...si nici nu am auzit sa se planga cineva de ea...imi cer scuze...si Arm Med are dreptate...deviem de la subiect!
Bogdan inca o data ma bucur pentru tine ca ai scapat de stres...eu incep sa devin inapoi om...sanatate multa la toata lumea!!
Intrebare pt alin:
- ti-a facut si tie 3 injectii in burta dupa ablatie?
- ti-a facut si cele 2 injectii cu antibiotic in fluturas?
- ti-a spus si tir sa te feresti de raceala dupa ablatie?
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
URL de referinţă