Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: tahicardie paroxistica supraventriculara
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Va multumesc din tot sufletul pentru raspunsurile extrem de rapide si mai ales pentru sustinere. Imi face bine sa vad ca cineva, care chiar daca nu ma cunoste ma ajuta si ma indruma si dupa toata spaima de sambata incoace ... chiar aveam nevoie de sustinerea cuiva care chiar stie despre ce este vorba. In sfarsit azi l-au dat la salon, are pulsul in jur de 90 ceea ce e minunat dupa doua zile de 150. Aseara a dormit caci a luat un somnifer si cred ca dupa cateva zile de chin i-a fost in sfarsit bine. L-am vazut dupa amiaza si era mult , mult mai bine. Avea tonus ok, chef sa recupereze ceva din treaba - a trebuit sa-i duc laptopul sa faca niste raportari de sf de luna pentru o doamna dr mai in varsta care nu prea se descurca - asa ca 10 minute au fost un fel de - normalitate dar ... la spital. Maine i se fac analize pentru tiroida si vedem ce va mai fi.
oricum, o sa va tin la curent - e mai mult decat important ce faceti voi, este speranta si misiune de calauza. Va multumesc inca o data si promit sa va povestesc ce-am mai rezolvat pas cu pas.
Este foarte important ca in aceasta perioada sa reduci toti stimulli care au favorizat aparitia bolii si sa urmezi tratamentul prescris de medici. Eu asa am procedat si apoi timp de 10 ani am fost scutit de crize. Din pacate au reaparut dupa o lunga perioada dar trebuie sa recunosc ca am uitat dupa cativa ani si am reluat obiceiurile proaste care favorizeaza boala iar acum ma lupt din nou cu ea. la fel de important este sa ai sansa sa ajungi pe mana celor mai experimentati medici fiindca din experienta mea pot spune ca este o boala foarte imprevizibila ca si manifestare si tratament. Am cunoscut oameni carora ablatia le-a rezolvat problema foarte usor iar altii, cazul meu, nu ii dau de capat desi toti spun ca nu e mare lucru. Va doresc sanatate si putere!
la multi anii de sf nicolae si multa sanatate!!!
Valentin, te rog post-eaza in aria corespunzatoare. Avem pe Forum topic dedicat. Daca nu ai fi membru cu vechime as mai zice, dar tu stii foarte bine aceste lucruri. Daca de la membrii mai vechi am un astfel de comportament, de la cei noi ce pretentii sa mai am?
da , imi cer scuze... am uitathappy
o intrebare,: isoptinul poate sa creasca colesterolul?
Conform prospectului isoptinul(verapamil) nu duce la cresterea colesterolului!
mmmmmm.... naspa, acu mi-au venit rezultatele la sange si se pare ca de acum 4 luni mi-a crescut colesterolul de la 195 la 225, si speram ca de la pastila de inimahappy o sa ma duc la un generalist sa vad cum rezolv si problema asta, dar cu siguranta tre sa ma apuc asa usor se de ceva sport ca am cam uitat de elsad(,
Vali, dat fiind faptul ca cresterea nu e colosal de mare, iti propun sa incerci urmatoarea varianta naturista: 1 capsula omega 3-6-9 din seminte de in+1 capsula lecitina de soia 1200 mg+1 capsula/pastila de anghinare(doza pentru o zi). Toate cele trei au efecte benefice si in ce priveste inima si vasele de singe, cit si tensiunea. Si daca mai adaugi si sportul - cistig curat ! Heart
multumesc uliana
noapte buna si linistita!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
URL de referinţă