Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: tahicardie paroxistica supraventriculara
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Luni trebuie sa-l sun pe domnul drV sa vad cum sta treaba, atatia bani!! E mult prea mult pt minesad(( azi miacfost iar rau, tesiunea mia crescut si am zacut in pat toata ziuasad(
azi a nins in brasovhappy ce fain a fosthappy
noapte buna si linistita va doresc!!
Vali, ti-am recitit mesajele, spui la un moment dat ca nu ai un ecg facut in criza. Nu stiu, ma gindesc insa: oare n-ar fi fost bine daca ieri te duceai la o urgenta sau chemai salvarea ca sa ai , in sfirsit, un ecg cu "criza"?
Nu-ti doresc o noua stare de rau, dar daca vine totusi, ar trebui neaparat "imortalizata" cumva, ar fi util pentru viitoare consultatii - parerea mea !
O zi mai buna ca cea de ieri - si las-o naibii de ninsoare waiting , aici inca nota dominanta e verde (eu detest iarna).
servus, azi ma simt un pic mai bine,asa e , nu am nici un EKG in criza,ieri am avut undeva la 100 bat /min si tens undeva la 17/10, nu stiu daca e deajuns sa ma duc sa "imortalizez" momentulhappy ,dar asta astept....happy ieri am luat un captopril si mia scazut tensiunea pana la urma ,
sa vedem ce urmeaza....sunt curios ce o sa zica maine domnul dr.
o zi buna...
Vali, ma gindesc ca la o viitoare stare de acest tip n-ar trebui sa stai in cumpana, ci sa mergi la urgenta.
Gindeste-te ca valorile respective - desi nu exagerat de mari - le-ai constatat tu, cu instrumente casnice nu foarte performante, si le-ai patit sub medicatia zilnica (vreu sa sper ca nu-ti iei doctoriile rapsodic, asa, doar la stari de mare rau, ci ordonat). S-ar putea ca masuratorile de la urgente sa fi indicat valori mai mari !! Tinem pumnii pe miine si asteptam vesti !
Te trag de urechi, ne-ai trimis un friiiiiigggg si-n Bucuresti, de numa-numa, na surprise !
ai dreptate, s-ar putea ca volorile sa nu fie cele corecte, medicamentele le iau ca la cartehappy
imi cer scuze pt frigu trimis din Brasovhappy)
o intrebare: se poate ca starile astea sa fie pe baza de stres? observ ca atunci cand primesc vesti mai neplacute, cand ma enervez sa imi creasca at tensiunea cat si bataile , (ideea e ca nu imediat ci depbicei cam a 2 zihappy )
nu stiu , intrebhappy
seara faina
Da, e posibil ca in pofida medicamentelor corect luate, atit pulsul, cit si tensiunea s-o ia nitzel in sus la aflarea vreunei vesti neplacute sau sub imperiul unor emotii negative sau sperieturi. Din pacate, n-avem cum sa le evitam, doar nu traim sub un clopot de sticla, vine viata peste noi, cu bunele si relele ei.
Trebuie sa incercam din rasputeri sa ne pastram echilibrul psihic, daca nu altfel macar cu niste calmante naturiste !
cred ca o sa incerc si pe cava naturiste de stres....
Vali,ce ai mai facut,ai vorbit cu d-ul doctor?
Buna, am vb azi cu dansul, a zis ca ,ca si structura inima e okhappy dar din cauza EKG_ului dansul imi recomanda o "mapare 3D cu catetere) sau asa ceva,happy ideea e ca nu am banii necesari si dansul zicea ca pot sa folosesc catetere la mana "a douahappy " sterilizate ....bla bla bla dar nu stiu ce sa fac....
intre timp tre sa ma duc sa mai fac aici in bv o ecografie si sa ma hotarasc ....
voi ce parere aveti?
Vali, esti convins ca ai inteles bine, dragule ? Catetere... second hand ???
Aproape ca nu-mi vine sa cred !! Si acestea cit ar costa ???
Arm-Med, da-ne a mina de ajutor, adica lamureste-ne, frate !
Parca mi-aduc aminte de o discutie similara in care concluzia a fost ca sint nesterilizabile si deci nerefolosibile cateterele !!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
URL de referinţă