Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Rottwailer
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua,am si eu un rottwailler de 4 luni si are displazie de sold va rog frumos sa ma ajutati sa imi spuneti ce pot sa ii fac sa imi recomandati un tratament ceva va rog frumos
Presupun ca medicul veterinar care a pus diagnosticul i-a facut o radiografie. Nu v-a propus un tratament? Mi-e greu sa cred. Totul depinde de severitatea cazului. Se poate interveni chirurgical sau institui un tratament cu analgezice, antiinflamatoare, suplimente cu glucozamina si condroitina.
(06-06-2017 06:40 PM)SoulHealer a scris: [ -> ]Presupun ca medicul veterinar care a pus diagnosticul i-a facut o radiografie. Nu v-a propus un tratament? Mi-e greu sa cred. Totul depinde de severitatea cazului. Se poate interveni chirurgical sau institui un tratament cu analgezice, antiinflamatoare, suplimente cu glucozamina si condroitina.

Inca nu a facut o radiografie a presupus ca si mine de altfel dar intreb in caz ca are asa ceva se poate remedia cu un tratament sau neaparat chirurgical avand in vedere ca animanul are 4 luni..
Repet, nu putem face presupuneri in absenta unui diagnostic confirmat de radiografie. Evident ca nu se pune problema operatiei la doar 4 luni, dar de tratament, de o ingrijire speciala e nevoie.
(06-06-2017 06:51 PM)SoulHealer a scris: [ -> ]Repet, nu putem face presupuneri in absenta unui diagnostic confirmat de radiografie. Evident ca nu se pune problema operatiei la doar 4 luni, dar de tratament, de o ingrijire speciala e nevoie.

Am inteles...ma scuzati pentru insistente dar aunt disperat..
Va inteleg perfect, dar fiti calm, e o afectiune destul de raspandita la cainii din rasele mari. Este mostenita genetic. Sunt sanse bune pentru catelus de a fi atenuata displazia si de a duce o viata normala.
URL de referinţă