Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Sarcina pierduta?
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Bună ziua! Pe 24.03 a fost prima zi a cm pana pe 28.03 iar pe 04.04 am avut o ușoară sangerare ce a durat 5 zile ( cam 2 picături pe zi). Acest lucru m a pus pe gânduri deoarece am un cm regulat și mi am luat un test de sarcina după terminarea sângerării care a ieșit pozitivlove struck, zilele ce au urmat am mai făcut câteva teste care au fost tot pozitive.Mi am făcut o programare la doctor pe data de 24.04 sa mi confirme dacă sunt însărcinată...mi a luat sânge și mi a făcut o ecografie.La ecografie mi a zis ca nu se vede foarte bine și ca trebuie sa mai aștept o sapt.A doua zi am primit rezultatul la sângesad Hcg a ieșit pozitiv doar ca este prea mica valoarea și sa repet testul peste o săptămână. În aceeași zi mi a venit ciclul menstrual cu dureri f mari de burta, oare am pierdut sarcina?? Programarea la doctor o am peste o saptsad multumesc
Daca au trecut 48 de ore de la ultimul hcg il poți repeta. Daca valoarea e in scadere fata de prima înseamnă că ai pierdut sarcina.
URL de referinţă