Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: neoplasm orofaringian
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua si HRISTOS A INVIAT!
Va scriu in ideea de a gasi un ajutor, sfat, tatament....orice pentru ameliorarea (nu prea cred in vindecare!!) formei de cancer pe care il are socrul meu in varsta de 76 ani. Pe un bilet de externare srie "neoplasm orofaringian" iar pe un altul "carcinom spinocelular trigon retromolar drept". Cu alte cuvinte are o tumoare in cavitatea bucala pe gingie, partea dreapta a maxilarului si probabil in partea de incepul a faringelui. A facul radioterapie , 10 sedinte numai, pentru ca nu a mai suportat organismul. Insa, cam intr-o luna si jumatate tumoarea a evoluat marindu-se, iar ca simptome, s-au accentuat durerile (inca suportabile) si a facut un fel de hemoragie, pentru care a fost internat la spital (sectia Maxilofaciale in orasul IASI) Aici nu i-a facut altceva decat a oprit hemoragia dupa care l-a trimis acasa, fara sa-i mai dea vreun tratament.
Deocamdata el nu este asa afectat, nici fizic (vorbeste un pic mai greu dar...e bine, iese la plimbare, nu sta tintit patului) si nici psihic. Din aceasta cauza ma gandeam ca as putea sa-l ajut cu ceva, bineinteles cu ajutorul vostru!!
Va multumesc!
Veronica, n-ar strica sa luati legatura cu Centrul de Consultanta Naturopata "Energy Plus" ale carui date de contact sunt: Bucuresti, str. Mircea Vulcanescu 92, tel./fax: 021/316.43.92, 0733/35.40.00, orar L-V 9.00-20.00. Da o cautare pe Energy Plus pentru amanunte.
Am citit si auzit foarte multe lucruri bune despre ei si produsele pe care le au in farmacia proprie. Centrul este condus de dr. Ana Costea(medic alopat), exista oncologi si nici nu esti primit fara a avea un dosar medical intocmit cum se cuvine. Daca nu exista acest dosar, te trimit ei sa ti-l faci sau daca se simt depasiti de situatie nu te accepta ca pacient - cu alte cuvinte nu sint niste "terapeuti" pur si simplu pusi pe capatuiala. Ar merita incercat - parerea mea !
Multumesc Uliana foarte mult. O sa iau contact cu Centrul de Consultanta pentru ca vreau sa fac ceva pentru socrul meu. Chiar o sa va informez in momentul cand voi rezolva ceva.
Toate bune!!
URL de referinţă