Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Diplopie binoculară (vedere dublă)
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Bună ziua.! Am o problemâ cu ochi (vedere dublă) diplopie binoculara aparutâ acum un an în urmâ…am fost la medic acum 4 luni şi am trecut rezonanţa magneticâ şi nu am avut nimic..dar cu ochi am mari probleme văd dublu şi s-a agravat sunt programat peste o lunâ la oftalmolog dar deja vâd o mulţime de schimbari oboseli,ameţeli..deja la şcoală la a 5-6 lecţie sunt foarte obosit..am stat foarte mult la calculator..dar nu am idee dacâ poate fi de la radiaţie,am renunţat sâ stau de cînd s-a agravat dar boala avanseazâ..uitîndumâ în oglindâ vâd ochi proporţeonali dar cu ochiul din dreapta imi vád nasul dublu.!! Şi cînd mâ focalizez vad o singurâ imagine in loc de douá pe una o vád clarâ,iar pe a doua dublâ..am fost la box..o perioada cînd am fost mai mic poate sâ fie şi de la asta..ce sâ fac programarea e peste o lunâ.? Şi boala avanseazâ? Cum mâ pot trata.? Am şi unele probleme cu nervii minore, dar poate fi şi de la nervi. O sâ am nevoe de ochrlari.? Intervenţie chirurgicală? Sincer la 15 ani aşa ceva e periculos..vărog frumos sâ mâ ajutaţi !!!!
Numai medicul oftalmolog poate sa spuna care modalitatea de corectie a diplopiei. Ia trimitere de la medicul de familie si mergi la un oftalmolog la o clinica privata, care te poate examina si maine, nu peste o luna!
URL de referinţă