Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: castrare caine
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Va rog ajutati-ma, catelul meu rasa Puli de 9 luni a fost ieri castrat, mentionez ca locuiesc in Germania si desi dotarile sunt de exceptie , devotamentul si profesionalismul medicilor nu este la inaltimea celor de acasa...mi-au spus ca totul este bine, in primul rand catelul meu n-a urinat de 20 de ore...ce sa fac? l-am scos afara nu vrea sa se miste deloc, sta numai in fund, nici macar nu doarme...inteleg ca gulerul il deranjeaza foarte tare dar a baut multa apa si totusi nu face pipi. Va rog spuneti-mi ce sa fac, n-are gurita sa-mi spuna si suferim amandoi ingrozitor, cum sa-l stimulez sa faca pipi? va multumesc mult pentru orice ajutor.
S-ar putea sa fie nevoie de o sonda urinara. Din cauza inflamatiei locale nu poate urina. Poate fi si efectul anesteziei generale. Mergeti la cabinet cu el neaparat!
Cititi informatiile de mai jos:
http://handicappedpet.net/helppets/viewt...61&t=13654
multumesc frumos pentru raspuns, s-a rezolvat dar numai dupa ce i-am dat gulerul jos ( categoric sub supraveghere) a facut de toate
Ma bucur ca nu a fost nimic grav! happy
URL de referinţă