Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Disponibil Vetmedin 1.25mg insuficienta cardiaca
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Catelul meu, aflat sub tratament cu Vetmedin de 18 luni a plecat recent intr-o lume unde nu exista boli. Optimista din fire, ii comandasem din Germania Vetmedin 1.25 mg pentru 6 luni. Medicamentul este acum disponibil pentru cei interesati.
Vetmedin, 1.25mg, 2 cutii a cate 100 comprimate, 180 lei cutia. Medicamentele sunt mult mai mici ca dimensiune(cam jumatate) decat cele pe care le-am gasit in Romania, deci mai usor de administrat catelului. Email adina_bitis@yahoo.com
Imi pare rau pentru pierderea suferita, cu atat mai mult cu cat am pierdut si eu o catelusa tot din cauza acestei nemiloase insuficiente cardiace congestive! sad
(23-12-2016 04:07 PM)SoulHealer a scris: [ -> ]Imi pare rau pentru pierderea suferita, cu atat mai mult cu cat am pierdut si eu o catelusa tot din cauza acestei nemiloase insuficiente cardiace congestive! sad

SoulHealer, imi pare si mie rau pentru catelusa pe care ati pierdut-o. Cat timp a fost bolnava? Cum a reactionat la tratament?
Ni se spune ca am facut tot ce era posibil pentru ei, ca oricum la un moment dat se vor duce, din cauza bolii, putem doar sa le prelungim viata cu ingrijirea corespunzatoare, insa...
Inca nu reusesc sa accept ca s-a dus, ma doare ca e casa parca goala, ma doare ca pe zapada din curte nu sunt urmele pasilor lui, ma doare locul gol pe care mi l-a lasat in suflet, ma doare amintirea lui.
Te inteleg, si noi am trecut prin aceleasi trairi. Betty nu a rezistat mai mult de 6 luni cu tot tratamentul. A avut o evolutie rapida. Sunt caini care rezista si 4-5 ani de la declansare. Ce pot sa spun? Viata ,merge inainte. Acum il avem pe Teddy si el ne-a ajutat sa suportam mai usor pierderea, chiar daca vreo cateva luni, ni s-a parut ca Betty e de neinlocuit...
URL de referinţă