Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: sevraj anxiar
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
urmeaza sa incetez tratamentul cu anxiar. de 7 luni am luat incontinuu bineinteles cu reteta. si in astea 7 luni am avut 3 zile in care nu l-am luat. nu va pot spune cat de rau m-am simtit. nu puteam dormi si nu eram in stare de nimic. exista ceva pastile pt ameliorare ? ca nu as vrea sa mai trec prin ce-am trecut
Discuta cu medicul care ti-a recomandat tratamentul. In general la anxiolitice nu se renunta brusc, ci gradual, tocmai pentru a evita sau atenua sevrajul.
eu iau o pastila pe zi. acum sunt in strainatate si nu mai tin legatura cu medicul. mai am 10 pastile si le-am taiat pe toate in doua ca sa iau numai jumatate pe zi poate asa am sa evit sevrajul
Le intrerupi prea repede, indicat ar fi sa reduci cate un sfert de pastila la saptamana ca sa elimi pe cat posibil reactile adverse create de sevraj, cel putin mie asa mi-a fost recomandat, in orice caz depinde mult si de organism, dar mai bine sa reduci cat mai usor din doza pentru a te obisnui ... Sanatate.
URL de referinţă