Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Pesudofakie camera posterioara
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua.La 14 ani am fost operata la Spitalul Militar din Bucuresti de cataracta,cu implant de cristalin.Mi-am recapatat vederea in proportie de 75%,ceea ce m-a multumit pe deplin.Anul acesta,dupa 10 ani de la operatie,ochiul meu a inceput sa se inroseasca,sa doara,iar in 2 saptamani nu mai vedeam aproape deloc.Am mers la medic in Iasi de data aceasta si m-a diagnosticat cu:Uveita intermediara,Edem macular secundar,Pseudofakie camera posterioara.In data de 12.10,mi s-a administrat o injectie cu Triamcinolon,insa fara rezultat pana in prezent.Si problema este ca au reaparut durerile la nivelul ochiului si oboseala la efort.Ma puteti sfatui cum sa procedez pe mai departe?Va multumesc
Va trebui sa cauti o clinica oftalmologica dotata, unde sa poti face o tomografie retiniana si alte investigatii. Nu mai astepta. Trebuie pus un diagnistic complet si instituit un tratament cat mai repede.
Sanatate
URL de referinţă