Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Boala necunoscuta la pisica
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua,

De cateva saptamani ne confruntam cu niste simptome foarte ciudate la pisicuta noastra si nu stim ce are.

Am fost la facultatea de medicina veterinara unde ne-au zis ca are piometru si ca trebuie neaparat sa o castram. Am urmat indicatiile acestora si am facut interventia chirurgicala. Dupa operatie problema a revenit.

Am avut multe probleme cu aceasta pisicuta, dar de aceasta data nu mai stim ce sa-i mai facem.

Va rog mult sa ne ajutati cu orice informatie daca puteti.

Am atasat doua fisiere video filmate inainte de operatie si doua dupa operatie.

PS: Nu are temperatura.

Nu pot sa atasez filmuletele la mesajul acesta, daca vreti le pot trimite pe email.

le-am pus pe wetransfer https://www.wetransfer.com/downloads/2f4...603/ca6168
Nu se prea intelege nimic din filmulete (ca sa nu mai zic ca 2 sunt facute cu capul in jos)
Pare ca pisica sufera de ceva, intr-adevar.
Dar daca avea piometru si o sterilizati, la interventia de sterilizare s-ar fi vazut acest lucru.
Ca sa nu mai zic ca daca avea asa ceva si o sterilizati murea de mult, nu rezista la anestezie si interventie.
Si eu am pisica si doctorita veterinar care are grija de ea de 13 ani se numeste Laura Comaneci. Eu am mare incredere in ea. Puteti sa o cautati la tel. 0723.516.363
Vorbiti si cu ea si tineti-ne si pe noi la curent.
Multumesc pentru raspuns. Filmuletele sunt ca sa se vada cum miauna si cum se contracta de durere, in primele doua sta pe pat si e filmare de deasupra, nu exista sus si jos.
Asa ne-ai zis de la faculatetea de medicina veterinara, ca are piometru.

Am deschis acest forum in cazul in care cineva s-a mai intalnit cu problema sa ne zica si nou ce este sau daca cineva intuieste ce ar avea.

Multumesc pentru recomandare.
Clinica Tetravet e f buna deasemenea
Cereti parerea si a unui alt veterinar. Ori d-na Laura Comaneci, ori, intr-adevar, cei de la Tetravet, asa cum recomanda Ioana, am auzit ca si ei sunt buni. Dar asta cat mai repede.
URL de referinţă