Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: stilnox
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua! Am o situatie si nu prea stiu cum sa o rezolv. Am avut o problema mai delicata in familie si nu mai puteam dormi aproape deloc. Mi s-a prescris o jumatate de stilnox cam 10 zile. Totul a fost bine, m-am odihnit, insa de atunci am luat mereu jumatate de stilnoangry adica de aproape 3 luni) si am constatat ca, daca nu iau intru in panica si ma gandesc ca iar nu o sa pot dormi, o sa fiu obosita la serviciu, etc.Am rugamintea daca puteti sa imi spuneti cum sa fac sa nu le mai iau. Am realizat ca am deja o problema de dependenta si chiar vreau sa nu mai iau nimic. Daca exista tratament naturist, ar fi foarte bine.Va multumesc!
Trebuia sa reduci treptat doza la 1/4 apoi 1/4 din doua in doua zile si tot asa. Banuiesc ca ai luat stilnoxul la recomandare medicala. In principiu, pentru problemele pe care le-ai avut trebuia sa discuti cu un medic psihiatru, pentru ca de regula, problemele mai serioase pe care le avem, conduc la depresie, anxietate sau o combinatie a lor. Nu este deci suficient sa luam un hipnotic pentru a le rezolva.
Sanatate.
Mai puteti incerca Melatonina pentru somn de la Plafar.
URL de referinţă