Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Uscare Penis
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua, recent am depistat o problema in ceea ce tine de penisul meu, am varsta de 16 ani, si intr-o zi am ramas singur acasa... Fiind cald am hotarat sa umblu gol prin casa, m-am dus la bucatarie sa spal vasele iar la un momentdat mi-a scapat fairy pe penis deoarece eu cand apas pe el apas ca un mic disperat laughing problema este ca l-am sters si l-am udat cu apa, dar am observat ca in mare parte s-a uscat in partea de sus al acestuia, cand incerc sa il decalotez, reusesc pana la capat insa este destul de stransa pielea penisului, si este destul de enervanta sistuatia si jenanta, deoarece el fiind uscat si strans au aparut diferite usturimi la decalotarea acestuia.
Spala-te folosind un sapun emolient (gen Dove) si unge usor zona afectata cu un unguent de galbenele. Nu mai spala vasele in pielea goala! Ce te faceai daca spalai aragazul cu celebra solutie TRIUMF?! happy
Am sa incerc, sper sa mearga, am observat ca de fiecare data cand imi spal penisul dispare afectatia cat acesta este umed, insa odata ce se usuca devine iara in partea de sus pielea intarita, ce cauzeaza acest efect? Doar din pura curiozitate, reactioneaza asa si pe alte locuri ale pielii?
Consult Urolog.
URL de referinţă