Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Fimoza
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
La 17 ani am vrut sa imi incep viata sexuala, dar surpriza, nu imi puteam decalota penisul complet. Am cautat pe net si am aflat ca conditia se numeste fimoza. Am exclus prezenta la medic si am cautat niste unguente prin farmacii. Acum am 19 si situatia nu s-a imbunatatit. Saptamana viitoare vreau sa merg la urolog sa rezolv problema. As vrea sa stiu cat costa o circumcizie (nu sunt asigurat) si care sunt cazurile in care se impune. Tin sa mentionez ca nu m-a durut penisul niciodata in viata mea, in stare fleaca aproape ca se decaloteaza complet (nu am dus-o pana la capat niciodata), iar in stare erecta situatia sta cu totul diferit. As vrea sa stiu si cum va aborda medicul circumcizia pentru ca am un vas de sange destul de mare pe capul penisului.
Nu-ti face probleme despre ce va face chirurgul care te va opera! Costurile depind de clinica la care te vei opera. Ceva in jurul a 400 de euro. Oricum, in cazul unui asigurat costurile suportate de casa de asigurari sunt intr-un procent destul de mic.
URL de referinţă