Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Prostatita Cronica
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna seara!Am 20 de ani iar in luna decembrie,in urma unui uro-rmn am fost diagnosticat cu prostatita cronica.Am fost la unul dintre cei mai buni doctori de urologie din Bucuresti.Am luat un tratament in decembrie timp de o luna pe baza de antibiotice si antiinflamatoare dupa care la terminarea acestuia durerea a disparut pentru o saptamana cel putin.Am mai urmat odata acelasi tratament prin ianuarie si pana acum o saptamana nu am mai avut nimic.Totusi durerea a revenit asa ca m-am dus iar la medic.De data aceasta mi-a fost prescris un tratament pe 3 luni si cu ceva pentru infectii.In afara de ce luam inainte,adica tavanic si prostanol acum a fost adaugat si isoprinosine si uro-vaxom.Problema este ca ma doare cam in fiecare zi in zona abdominala din cauza acestei boli si spre deosebire de datile trecute cand durerea ma lasa dupa 2-3 zile de tratament acum nu se mai intampla asa.Simt ca nu isi fac efectul pastilele Ce as putea face sa scap de durere?Unde sa ma duc?Uneori este insuportabila iar eu devin demoralizat si depresiv.De ce durerea persista mai mult de aceasta data?[/size][/font]
URL de referinţă