Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Tratament fibrilatie atriala
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4
Mai este si problema banilor pentru cateter, din pacate.
Mda, asta e mai dureroasa ... Dar sa nu uitam sa ne platim asigurarea de sanatate.
Salut din nou...in sf am facut studiu si ablatia pecare a facut.o vatasescu in urmmma cu 4. Minania ost reusota, iinsa au descoperit o fia care se declanseaa f. greu si dureaA putin..5 minute.aspus ca e normal si ca a fost declansata doar incnditii de.laborator deci slabe sanse sa se declanseze in realitate . Ce parer aveti? Scz pt. Greselile gramsticqle si de ortografie dar scriu d p tel
Pina la urma nu inteleg: ce aritmie ti-a ablaltat dr. V. ?? In ce priveste FiA, iti doresc sincer ca realitatea sa nu demonstreze vreodata contrariul !
Tpsv ablatie de cale lenta

Acum sunt la dr Siliste
Intr-adevar, in conditii de laborator, in cazul unui studiu electrofiziologic, este posibil sa se declanseze diverse aritmii. Dar dupa modul in care se declanseaza, dupa modul in care evolueaza si dupa durata se poate aprecia daca au vreo semnificatie clinica sau nu.
Daca dr. V a spus ca nu are nici o semnificatie scurtul episod de fibrilatie declansat artificial in laborator atunci eu nu vad nici un motiv sa nu il cred
Dr siliste a fost cel care mi.a facur studiul. Mi.a spus ca am o inima care raspunde la stimuli mai usor si ca d.aoa simt extra maiputernice sau salve si ca fia care a dexlansat.o e f putin probabil s.o pot declansa eu in viata cotidiana ...iar daca se inatampla. E de scurta durata si ies de la sine. Dat probabilitatea e mica...iar ceea ce simt eu sunt extra si poate scurte ep de fia dar faravalpate patologics. Nu mi.a dat nici un tratament de urmat
Atunci esti OK. Nu ai decat sa iti vezi linistit de viata ta si sa vedem cum evoluezi.
Si te rog incearca sa iti imbunatatesti modul de a scrie, e foarte greu de urmarit.
Se pot ablata venele pulmonare? Eu simt ca la mine acolo este ceva in neregula. Sa fie oare aorta pulmonara sau venele de vina? Am uitat sa va zic ca am Fi atriala recurenta care ma deranjeaza zilnic la cel mai mic stres.
De unde simti tu ca problema e la venele pulmonare?!?!
Aorta pulmonara nu cred ca exista, nu am auzit niciodata termenul.
Cat despre ablatarea venelor pulmonare, Doamne fereste! In cazul ablatiei pentru FA paroxistica se face izolarea electrica a venelor pulmonare, efectuand o linie de ablatie in zona antrumului acestor vene. Dar a ablata in vene sau a ablata venele pulmonare este extrem de periculos si contraindicat.
Pagini: 1 2 3 4
URL de referinţă